آخرین تورهای دبی

اطلاعات گردشگری

دُبی یا دوبی یکی از امیرنشین‌های هفت‌گانه امارات متحده عربی است. دبی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن، و با تنها ۵ درصد از مجموع وسعت خاک امارات عربی متحده (۴٬۱۱۴ km²) بعد از بزرگترین امارت ابوظبی (۶۷٬۳۴۰ کیلومتر مربع) با بیش از ۸۵ درصد از کل مساحت امارات متحده عربی می‌باشد. امیرنشین دبی در جنوب کشور ایران و در حاشیه خلیج فارس قرار دارد و جزئی از کشور امارات متحده عربی است. بسیاری از مردم ایران برای تجارت و تفریح به دبی سفر می‌کنند.

دبی از دیگر امارت‌های امارات متحده عربی متمایز می‌باشد از این لحاظ که درآمد نفت آن تنها ۶٪ از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و اکثر درآمد امارت دبی از منطقه آزاد جبل علی، فروش ملک به اتباع خارجی در مناطق آزاد، اعطای اقامت، صدور مجدد کالا، ترانزیت مسافر و کالا و همچنین قسمت بزرگی نیز از گردشگری و دیگر خدمات مالی و تجاری تشکیل می‌گردد. تأسیسات و پیشرفتهای زیاد در صنایع و فعالیتهای مختلف در دبی باعث شده تا توجهات جهانی را در تمام زمینه‌ها و پروژه‌ها جلب کند، از جمله رویدادهای ورزشی و همایش‌ها.

در دبی رستورانهای زیادی از ملیتهای مختلف دنیا وجود دارد ٬ که اکثرا ٬ دارای کیفیت قابل قبول و بالایی هستند  که مختصراْ  به توضیح چند تا از این رستورانهای ایرانی  می پردازیم ٬ توصیه می کنم هنگام انتخاب رستوران ٬ آنهایی را انتخاب کنید که بوفه اپن دارند.

ما لیستی از انواع رستورانهایی که غذاهای ایرانی سرو می کنند را برای شما جمع آوری کرده ایم:
زرّین: دبی – دبی – روبروی کارفور سیتی سنتر- دبی شاپینگ سنتر
بناب: دبی – دبی -خیابان مکتوم – ساختمان ام- ام- تاورز – جنب هتل کنکورد
اپل: دبی – دیره – توین تاورز – طبقه سوم
پیتزا اپل: دبی – دیره – توین تاورز – طبقه سوم
دانیال: دبی – شیخ زاید – مزایا سنتر
شبستان: دبی – خیابان خور- هتل اینتر کنتینانتال
شهرزاد: دبی – دیره – هتل حیات ریجنسی
حاتم طلائی: دبی – میدان جمال عبد الناصر- مقابل سوپر مارکت الکویتی
الوند: دبی – خیابان الخلیج
وید: دبی – خیابان مکتوم – ساختمان رقه البطین
مصفح : دبی – دیره – جنب بانک ملی
شف: دبی – سطوه – جنب مسجد قادری
بریانی اصفهان: دبی – میدان جمال عبد الناصر- مقابل هتل کنتینانتال
بستان آری: دبی – میدان جمال عبد الناصر- پشت برج بنی یاس – جنب ویدئو البلد
کینگ کاخ: دبی – دبی – خیابان پور سعید
درویش: دبی – خیابان رقه – خیابان ۳۷ – هتل سان اند سند – طبقه همکف
پیتزا زیتون: دبی – شارجه – خیابان تعاون

۱ رستوران ایرانی دانیال : این رستوران بسیار عالی ٬ دارای چند شعبه در دبی و شارجه است که شعبه مزایا سنتر آن که در بزرگراه شیخ زاید و نرسیده به پارک صفا با بو فه اپن مفصل و قیمت ورودی هر نفر ۳۵ الی ۴۰ درهم خاطره بسیار خوبی در ذهن من باقی گذاشته ٬ بطوری که هر وقت هوس غذای خوب و رویایی میکنم نام رستوران دانیال در ذهنم نقش می بندد.

۲- رستوران ایرانی تهران: این رستوران در مرکز شهر ٬ نزدیک میدان جمال عبدالناصر ٬ و پشت فروشگاه دی تو دی قرار گرفته است. یک رستوران کوچک با پرسنل پر جنب وجوش ٬ غذای آن ایرانی و انتخابی از یک منو است ٬ قیمت هر نفر آن حدود  ۳۰ الی ۴۰ درهم  می باشد

۳ – رستوران ایرانی انار: این رستوران در ساحل مجموعه مدینه الجمیرا ٬ نزدیک هتل برج العرب قرار گرفته ٬ کیفیت غذای آن خوب ٬ با دکور و فضای سنتی ایرانی ٬ که گارسونها لباس محلی ایرانی پو شیده اند ٬ رستوران بزرگی نیست ٬ بوفه اپن نیست ٬  اما قیمت های آن خیلی بالاست ٬ برخورد کارکنان آن خوب و دوستانه است.

۴ – فست فود ها : اگر به دنبال غذای ارزان قیمت هستید فست فودها را انتخاب کنید ٬ تعداد آنها در دبی بیشمار است ٬ در هر مجموعه فروشگاهی مدرن و مال دبی ٬ مثل سیتی سنتر ٬ امارات مال و غیره انواع و اقسام انها را می توانید بیابید ٬ که کیفیت اکثر آنها در حد قابل قبول است٬

۵ – رستوران زنجیره ای مک دونالد : در دبی چند شعبه دارد ٬که کیفیت مناسب و قیمت مناسب از خصوصیات غذاهای آن است. یک شعبه آن در خیابان جمیرا قرار دارد که فقط باید با ماشین از باجه های آن خرید کرد ٬ سرعت عمل آنها جالب است از یک باجه پول می دهی و چند متر جلوتر و عرض چند دقیقه ٬ ساندویچ ها نوشابه و چیپس ها را در ظروف مارک مک دونالد تحویل می گیری.

یک ماجراجویی فراموش نشدنی در پیشرفته ترین پارک آبی دنیا در انتظار شماست. این پارک با مساحتی حدود ۵ هکتار مابین هتل مشهور برج العرب و هتل ساحلی جمیرا قرار دارد. پارک آبی Wild Wadi به شکلی طراحی گردیده تا ساعتهای مدیدی از لذت و هیجان را به جستجوگران هیجان و همچنین خانواده ها تقدیم نماید. این پارک با بیش از ۲۳ نوع وسیله تفریحی و سرگرمی آبی که بیشتر آنها با هم مرتبط بوده و در امتداد هم قرار دارند، بازدید کنندگان را قادر میسازد تا بصورت پیوسته از حرکت بر روی آب در طول این مراحل لذت ببرند. طراحی هنرمندانه وسیله ها شامل هشت سرسره آبی انفجاری و دو بخش موج سواری در این پارک، هیجان فوق العاده ای را برای تمامی سنین به همراه می آورد. شما می توانید حالت بی وزنی را در قسمت سرسره سرعت در حالت سرخوردن با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت بدون دیدن کوچکترین آسیبی تجربه نمایید. این سرسره بلندترین و پر سرعترین سرسره دنیا (بغیر از آمریکای شمالی) می باشد که یک سقوط نفس گیر ۳۳ متری همراه با یک آبشار عمیق را برای شما خلق می نماید. این پارک بر اساس افسانه قدیمی سندباد طراحی گردیده است. نوع طراحی و توجه به جزئیات مانند خلق شخصیت های کارتونی برای کمک کردن به ساختار موضوع باعث گردیده تا این پارک آبی، جایزه بهترین طراحی پارک های آبی را از طرف انجمن نوآوری در ساخت پارک های آبی، به خود اختصاص دهد.

دبی مال بزرگترین پاساژ جهان است که روبروی برج دبی ، بزرگترین برج جهان واقع شده است . روبروی درب ورودی امارت مال رقص فواره های زیبایی است که هر روز حدود ساعت ۷ آغاز می شود که دیدنش خالی از لطف نیست. قسمتی از این پاساژ توسط آکواریوم های زیبا احاطه شده است. در دل این پاساژ غول پیکر منطقه سردی وجود دارد که پوشیده از برف مصنوعی است و تنها محلی است که در دبی که شما سرما را احساس می کنید . دمای این محل به راحتی به زیر صفر می رسد و شما نیاز به پوشیدن لباس گرم دارید. این مکان پیست اسکی مصنوعی دبی است گه در نوع خودش بی نظیر است.

آکواریوم دبی مال :

این آکواریوم توسط گروهی از کشور استرالیا طراحی و اجرا گردیده است با ابعاد ۸۸/۳۲ متر عرض در ۳/۸ متر ارتفاع. ضخامت دیواره های این آکواریوم ۷۵۰ میلی متر و وزن این آکواریوم ۲۴۵۶۱۴ کیلو گرم می باشد.این آکواریوم گنجایش ۱۰ میلیون لیتر آب را دارد و ۳۳۰۰۰ گونه از موجودات دریایی در این آکواریوم زندگی می کنند.

 

 تور صحرا (Safari) یکی از معروفترین تورهای دبی است. هدف اصلی در ارائه این تور، نشان دادن چهره واقعی کویر و زندگی بادیه نشینان به بازدیدکنندگان می باشد. مدت زمان این تور می تواند بین چند ساعت تا چند روز متفاوت باشد. در رایج ترین تور شما حدود ساعت ۳ یا چهار بعدازظهر به طرف صحرا حرکت کرده و در اولین قسمت با ماشین های چهار محوربه گردش در میان تپه های شنی کویر می پردازید. سپس به یک کمپ می رسید که بصورت سنتی ساخته شده است. صرف شام، نوشیدنی، استفاده از بوفه کامل، موزیک و رقص عربی در زیر آسمان زیبا کویر و منقش کردن دست خانمها به طرح های سنتی به وسیله حنا از برنامه های این بخش می باشد. این تور با بازگشت در حدود ساعت ۱۰ شب پایان می یابد. امکانات شامل گشت با خودروهای دو دیفرانسیل به مدت ۲۰ دقیقه رانندگی بر روی شن، اسکی بر روی شن (از ۱۰۰ درهم)، لوازم عکاسی، شتر سواری، رقص عربی، بار، نقاشی با حنا، قلیان، قهوه خانه عربی، خیاط محلی، نوشیدنیهای سبک (چای، قهوه و آب معدنی) و رستوران میباشد. شروع به کار از ساعت ۹:۳۰ صبح است

در انتها دبی برای سفرهای توریستی کوتاه مدت و ارزان خوب است اما دوستان عزیزی که به این شهر سفر دارند مواظب باشند که این شهر پر از شرکتهای کلاه برداری است که در قالب هدیه دادن٬ اقامت گرفتن٬ کار پیدا کردن و… آماده سرکیسه کردن و فریفتن شما هستند. فقط سعی کنید از امکانات تفریحی و سرگرمی موجود در این شهر استفاده کنید اما سرمایه گذاری و پیشنهادهای اغوا کننده را نپذیرید.

پارک ساحلی جمیرا ( Jumeirah Beach Park ) یک مکان فوق العاده زیبا می باشد که در طول ساحل جمیرا در دبی قرار گرفته است. این پارک به خاطر امکان شنا کردن و آفتاب گرفتن در میان اهالی و بومیان و به خاطر تفریحات ساحلی در میان بسیاری از کو دکان و نوجوانان محبوب است. این پارک، مشهورترین پارک دبی است و در طول تعطیلات آخر هفته بسیار شلوغ است.

این پارک که در سال ۱۹۸۹ افتتاح شده، مشرف به آب های آبی خلیج فارس است و در یک فضای سبز ۱۲ هکتاری واقع شده است. بچه ها این پارک را خیلی دوست دارند چون می توانند با خیال راحت ساعت ها بازی کنند. اگر با فرزندانتان به منطقه تفریحی و سالن تئاتر اینجا سری بزنید، قطعا پشیمان نمی شوید. در پارک ساحلی جمیرا همچنین زمین والیبال، دکه های مواد غذایی و یک قسمت مخصوص پخت کباب، مجهز به کباب پزهای مدرن هم تعبیه شده است.این پارک یک اسکله ساحلی محافظت شده هم دارد. ماسه های طلایی و سفید زیبای ساحل جمیرا علاقمندان بسیاری را برای شنا و ورزش های آبی را به خود جذب کرده است. در پارک، اقدامات جدی برای ایمنی بازدید کنندگان و بچه ها انجام می شود. این پارک پنج برج مراقبت دارد که نگهبانان ویژه آن را اداره می کنند. همچنین کارشناس کمک های اولیه هم برای کمک به اشخاص در شرایط اضطراری آماده اند. غریق نجات همراه با قایق نجات و سیستم تنفسی مصنوعی در این مرکز در دسترس هستند تا در صورت بروز بلایای طبیعی آن را مدیریت کنند. این مجموعه یک باند هلی کوپتر برای انتقال موارد اورژانسی به بیمارستان هم دارد. پرچم های قرمزی که در برخی نقاط ساحل نصب گردیده به معنای وجود خطر در این نقاط برای شناگران می باشد لذا می بایست از شناکردن در این نقاط پرهیز کرد.