آخرین تورهای مشهد

اطلاعات گردشگری

شهر مشهد در جلگه‌ای بین دو رشته کوه مهم خراسان به نام‌های بینالود و هزارمسجد واقع شده و ارتفاع آن از سطح دریا ۹۸۵ متر است. وسعت شهرستان مشهد برابر ۲۷۴۷۸ کیلومتر مربع است و بیش از دو میلیون نفر جمعیت دارد.هسته اصلی شهر مشهد در سال ۲۰۳ هجری قمری پس از شهادت و دفن حضرت رضا(ع) در .سناباد پدید آمد. این حوقل در صوره الارض نیز از مقبره امام رضا(ع) در دهکده سناباد نام برده است، و پس از آن مکرراً در تاریخ خراسان بدین نام برمی‌خوریم. در قرن هفتم مردمی که از ویرانه‌های توس و مغولان گریخته بودند، به این مکان پناه آوردند. توس به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص در دوره‌های ایلخانان و تیموریان بارها بین حاکمان وقت دست به دست شده است. در سال ۵۴۸ هجری قمری غزها به خراسان حمله کردند، مغول‌ها در سال ۶۱۷ هجری قمری خراسان را غارت کردند و در ۷۹۱ هجری قمری میرانشاه پسر تیمور لنگ خراسان را به آشوب کشید. در شورش سال ۷۹۱ هجری قمری در توس طابران ده‌هزار نفر کشته شدند و در پای دروازه‌های شهر از کله کشتگان برج‌ها ساختند.در آخرین سال‌های سلطنت ابوسعید، پیش از آن که حکومت ایلخانان در ایران تمام شود (۷۳۶ هجری قمری) ابن بطوطه مغربی سیاح مشهور به خراسان و مشهد آمده است، آنچه وی در سفرنامه خود نوشته و همچنین اخبار کتاب نزهه القلوب، از مهم‌ترین منابع درباره شهر مشهد در نیمه اول سده هشتم هجری است.
ابن بطوطه در سال ۷۳۴ به مشهد می‌رسد، توصیف وی چنین است: «شهری بزرگ و پرجمعیت است… مشهد امام رضا(ع) قبه بزرگی دارد و قبر امام در داخل زاویه‌ای است که مدرسه و مسجدی در کنار آن وجود دارد و این عمارت‌ها همه با سبکی بسیار زیبا و ملیح ساخته شده و دیوارهای آن کاشی است. روی قبر ضریحی چوبی قرار گرفته که سطح آن نقره کوب است. از سقف مقبره قندیل‌های نقره آویزان است.آستان در قبه هم از نقره است و پرده ابریشم زردوزی از در آویخته شده است. داخل بقعه با فرش‌های گوناگون مفروش گردیده، روبروی قبر امام، قبر امیرالمؤمنین هارون الرشید واقع شده که آن هم ضریحی دارد و شمعدان‌ها روی قبر گذاشته‌اند.
مراکز دیدنی:از مراکز دیدنی و توریستی مشهد مقدس می توان موزه های آستان قدس، آرامگاه فردوسی، آرامگاه نادر، کلات، بازار ر ضا، مراکز خرید ( الماس شرق – بازار بین الملل – بازار بعثت طرقبه – پروما – زیست خاور – بازار فردوسی – بازار ۱۷ شهریور و …) ، پارک ملت، طرقبه، شاندیز و … را نام برد.
 
تورهای زیارتی و سیاحتی شرکت طلوع یاران  :
 شرکت خدمات مسافرتی طلوع یاران دزفول در سال ۱۳۷۸ تاسیس و از همان زمان در برگزاری تورهای زمینی و هوایی مشهد مقدس پیشگام بوده و این افتخار را دارد که  همه ساله تعداد زیادی از همشهریان عزیز را به این سفر معنوی اعزام نماید .
در حال حاظر این شرکت با برخورداری از کادری مجرب و تجربه بالای خود تورهای هوایی و زمینی متنوعی با توجه به سلیقه و بودجه همشهریان و مسافرین محترم تدارک دیده و آمادگی کامل خود را  جهت همکاری با کلیه سازمانها و نهادهای خصوصی و دولتی در اعزام  گروهی و انفرادی مسافرین محترمشان اعلام میدارد .
ضمنا این شرکت در جهت رفاه حال همشهریان عزیز آمادگی خود را جهت پرداخت وام قرض الحسنه سفر تا سقف ۶۰ درصد مبلغ تورهای زیارتی و سیاحتی با اقساط ۱۰ ماهه  اعلام میدارد .
شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری طلوع یاران سفر خوشی برایتان آرزو میکند .
آدرس : خوزستان – دزفول – خیابان شریعتی – تقاطع خیابان حافظ – شماره ۱۰۷
تلفنهای تماس : ۲۲۴۰۰۴۰ – ۰۶۴۱       ۲۲۴۰۳۹۹ – ۰۶۴۱
فکس : ۲۲۲۵۴۰۰ –۰۶۴۱