حضور انجمن دوستی قطری در استان گیلان با هدف رونق گردشگری

رییس انجمن دوستی قطر و ایران و شورای شهر دوحه در راس هیاتی از اعضای این انجمن با حضور در رشت با محمدعلی نجفی استاندار گیلان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، محمدعلی نجفی در این دیدار با اشاره به توانمندیهای استان در حوزه گردشگری دریایی و سواحل زیبا گفت: گیلان آماده ی همکاری با قطر در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی در بخش گردشگری سواحل و حمل و نقل دریایی است.

وی همچنین با برشمردن ظرفیتهای استان گیلان در بخش توریسم درمانی خاطرنشان کرد: وجود بیش از هزار و صد پزشک متخصص و فوق تخصص به همراه هزار و چهارصد پزشک عمومی و بیمارستانهای مجهز فرصت خوبی برای میزبانی گردشگران کشورهای حوزه خلیج فارس و قطر را فراهم می کند.

رییس انجمن دوستی قطر و ایران و شورای شهر دوحه نیز در این نشست با ابراز خرسندی از حضور در گیلان و بازدید از مراکز گردشگری ، اقتصادی و درمانی استان گفت: گیلان استان بسیار زیبایی است که می تواند نیازمندیهای ما را در بخش مواد غذایی برطرف کند.

در حاشیه این مراسم رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اهمیت ارتباط نزدیک با کشورهای حوزه ی خلیج فارس گفت: قطر از جمله کشورهایی است که میتواند فرصتهای بسیار زیادی را در حوزه گردشگری ایجاد کند به ویژه آنکه حضور گردشگران قطری نیز می تواند به رونق این صنعت در این کشور کمک کند.

وی با تاکید بر ظرفیتهای گردشگری سلامت استان گیلان اظهار داشت: شرایطی که برای هیات قطری تبیین کردیم توانمندی بالای حوزه درمان استان گیلان بود که با حضور اتباع این کشور با انگیزه درمان به تقویت گردشگری سلامت استان گیلان کمک می کند.

علیزاده طبیعت سرسبز گیلان را از دیگر ظرفیتهای این استان برشمرد و گفت:شرایط اقلیمی گیلان با وجود کوههای سرسبز و جلوه های زیبا و سواحل بی نظیر دریای خزر و تنوع جاذبه ای اکوتوریسمی برای هیات قطری بسیار دربرگیرنده و شعف آور بوده است به ویژه آنکه بازدید از شهرک تاریخی و فرهنگی ماسوله آشنایی با حوزه فرهنگی استان گیلان را برای این گروه فراهم کرده است.

وی گفت در تلاشیم با ایجاد مناسبات نزدیک و همکاریهای تنگاتنگ با کشورهای حوزه خلیج فارس از این بازار مستعد به نفع گردشگری نهایت بهره برداری را ببریم.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *