با استعانت از خداوند متعال ، شرکت خدمات زیارتی  طلوع یاران با دارا بودن مجوز رسمی از سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد تا در خدمت زائرین مکه مکرمه و مدینه منوره بوده و از خدمتگذاری به این عزیزان بر خود میبالیم .

نحوه ثبت‌نام و مدارک لازم حج عمره :

۱- تشرف معتمرین با گذرنامه عادی (با حداقل ۷ ماه اعتبار از تاریخ پرواز گروه و داشتن حداقل ۲ صفحه خالی مقابل هم)خواهد بود؛ دریافت گذرنامه جدید و همچنین پرداخت عوارض خروج از کشور به عهده متقاضی بوده و اخذ گذرنامه انفرادی برای سایر افراد خانواده(فرزندان دختر و پسر که درزمان پرواز ۱۷سال تمام داشته باشند) الزامی است.

۲-متقاضی با مراجعه به هر یک از دفاتر خدمات زیارتی امکان انتخاب گروه و تاریخ پرواز مورد نظر خود را دارد ازاین رو توصیه می‌گردد افراد واجد شرایط با مراجعه به نزدیکترین دفتر زیارتی (محل سکونت یا کار) نسبت به انتخاب گروه و رزرو جا در ظرفیت خالی گروه‌ها اقدام نماید.

هنگام مراجعه اولیه به کارگزار مبداء (رزرو کننده) اصل کارت ثبت‌نامی بانکی دارای اولویت به همراه کارت یا شماره ملی و سایر مدارکی که در اطلاعیه های استانی ذکر می‌گردد را جهت خود و همراهان درجه اول (همسر-فرزند-پدر- مادر- برادر- خواهر) ارائه نموده و برگه ذخیره جا را دریافت نمایید.

لازم است متقاضیان مندرجات برگه رزرواسیون (ذخیره جا) را به‌دقت مطالعه نموده و طبق مفاد مطالب ذکر شده ادامه فرآیند را به‌موقع دنبال نمایند.

توضیح مهم: برای متقاضیانی که اقدام به ثبت‌نام در پروازهای یک ماه نخست عملیات می نمایند ارائه اصل گذرنامه دارای اعتبار الزامی بوده و در اسرع وقت می‌بایست مراحل بعدی ثبت‌نام را دنبال و ثبت‌نام خود را قطعی نمایند.

۳- با توجه به اینکه ظرفیت هر گروه تعیین و قابلیت افزایش ندارد، لذا هنگام مراجعه به دفتر زیارتی به نحوی اقدام شود که جهت خود و همراهان و سایر افرادی که تمایل دارند باهم مشرف شوند و اولویت تشرف نیز دارند ثبت‌نام و رزرو جا انجام دهند زیرا پس از تکمیل ظرفیت گروه، افزایش ظرفیت مقدور نمی‌باشد از این رو هنگام ثبت‌نام اولیه (رزرو) دقت لازم را مبذول نموده و مندرجات برگه رزرو جا را مطالعه فرمایند.

۴- خروج از کشور مشمولین وظیفه عمومی و پرسنل نیروهای مسلح تابع مقررات مربوطه خواهد بود از این‌رو ثبت‌نام آنان در پروازهای نخستین ماه از اعزام منوط به هماهنگی لازم و ارائه گذرنامه معتبر و یا دارای اجازه خروج از کشور خواهد بود.

تذکرات مهم

۱- امکان انجام ثبت‌نام اولیه و رزرو جا در کلیه دفاتر زیارتی مجاز سطح استان که در جراید محلی از سوی دفاتر حج و زیارت منتشر می شود وجود دارد لیکن قطعی نمودن ثبت‌نام منوط به مراجعه بموقع به کارگزار مقصد در مهلت تعیین شده خواهد بود (برابر مفاد برگه رزرو جا)

۲- هزینه های سفر مشمولین تشرف که بخش اصلی آن شامل هزینه ارزی و ریالی سفر و بلیت هواپیمایی و بخش دیگری از آن که شامل هزینه جلسات آموزشی، هزینه های اداری کارگزاران، مدیر و معاون  راهنما می باشد طی قبض ما به‌التفاوت توسط متقاضی در بانک عامل قابل واریز خواهد بود که بر اساس ظرفیت هر گروه/ ایستگاه پروازی/ مقصد/ گروه قیمتی تعیین گردیده است که می‌بایست برابر قیمت های مصوب دفتر حج و زیارت این جدول در محل ثبت‌نام کارگزار نصب و و قابل رؤیت باشد.

۳- کارگزار زیارتی مجاز به دریافت هیچ گونه وجه نقدی تحت هر عنوانی بابت ثبت‌نام نمی‌باشد.

تذکر: برخی از گروه ها جهت تهیه و تأمین ساک یک شکل(در اندازه‌های استاندارد شرکت های هوایی)، البسه و لوازم احرام و طواف و همچنین حمل و نقل از محل سکونت به فرودگاه در داخل کشور و بالعکس بصورت یک‌جا اقدام می‌نمایند که در این صورت می باید در جلسات اول نسبت به انتخاب سه نفر نماینده از بین زائرین اقدام و با نظارت آنان هزینه های خرید وسایل مذکور و حمل و نقل محاسبه و دریافت گردد.

پاسخ به سوالات متداول حج عمره :

۱) مهلت ثبت نام عمره مفرده تا چه زمانی می باشد؟
از تاریخ ۲۴ شهریور لغایت ۲۴ مهرماه متقاضیان می توانند به یکی از روشهای اینترنتی و حضوری یا تلفنی اقدام به ثبت نام نمایند.

۲) مدارک مورد نیاز در ثبت نام حضوری چیست؟
اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه افراد ثبت نام کننده مورد نیاز می باشد.

۳) زمان قرعه کشی و اعزام کی می باشد؟
اعزام افراد از سال ۹۳ آغاز خواهد شد و زمان قرعه کشی و نحوه آن از سوی سازمان حج و زیارت اعلام می شود.

۴) آیا زمان ثبت نام تأثیری در اولویت اعزام دارد؟
خیر. اعزام ها بر اساس قرعه کشی و بدون توجه به زمان ثبت نام صورت می گیرد.

۵) چه سودی به سپرده ودیعه شده در بانک تعلق می گیرد؟
سپرده های مربوط به حج از نوع بلندمدت ۵ ساله به شمار آمده و سود ۱۵ درصد روزشمار به آنها تعلق می گیرد.

۶) شرایط سنی ثبت نام در عمره مفرده چیست؟
ثبت نام عمره مفرده هیچ شرط سنی ندارد.

۷) اگر دو فرد جدا ثبت نام کنند در صورت تمایل به همگروه شدن باید چه اقدامی انجام دهند؟
بعد از فعال شدن کلید حذف باید یکی از افراد حذف شده و مجددا به عنوان زیرگروه فرد قبلی ثبت نام صورت گیرد.

۸) در صورتیکه مراحل ثبت نام تمام شده باشد برای اینکه مجددا بخواهند فردی را به گروه اضافه کنند چه اقدامی نمایند؟

اگر گروه جا داشته باشد( گروه بسته نشده باشد) یعنی به ۲۵ نفر نرسیده باشد ثبت نام موردی ندارد .

۹) اگر از یک گروه انصراف و به گروه دیگر بخواهند ملحق شوند چه اقدامی انجام دهند ؟

گزینه پیوستن به گروه دیگر را انتخاب کنند.

 

 

هواپیمایی طلوع یاران سفر خوشی برایتان آرزومند است .
آدرس : خوزستان – دزفول – خیابان شریعتی – تقاطع خیابان حافظ – شماره ۱۰۷
تلفنهای تماس : ۲۲۴۰۰۴۰ – ۰۶۴۱       ۲۲۴۰۳۹۹ – ۰۶۴۱
فکس : ۲۲۲۵۴۰۰ –۰۶۴۱