صدور گواهینامه رانندگی بین المللی

به موجب این گواهی نامه بین المللی که مدت اعتبار آن یک سال می باشد می توان در کشورهای پذیرنده گواهی نامه رانندگی بین المللی،به صورت موقت به رانندگی پرداخت. بدیهی است دارنده مجوزرانندگی بین المللی با داشتن این مجوز نمی تواند قوانین و مقررات مربوط به شرایط اقامت و یا پرداختن به شغل و یا حرفه ای که در کشورهای مسیر حرکت او جاری و قابل اجرا می باشد را نادیده انگاشته و یا نقض نماید. این گواهینامه علاوه بر زبان فارسی به ۷ زبان بین المللی (‌انگلیسی- فرانسوی- روسی – عربی-‌ آلمانی- اسپانیائی- چینی)‌ نیز ترجمه گردیده است . مجوزهای رانندگی بین المللی قابل تمدید نبوده و پس از انقضاء می بایست نسبت به درخواست مجوز رانندگی جدید اقدام شود.

مدارک لازم برای درخواست مجوز رانندگی بین المللی: 

-گواهینامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل یک ماه و یک روز، برای دریافت گواهی نامه بین المللی یک ساله

 – گواهینامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل سه سال، برای دریافت گواهی نامه بین المللی سه ساله

– یک قطعه عکس تمام رخ  ۴*۳ (با حجاب اسلامی برای بانوان)

– ارائه گواهینامه رانندگی بین المللی قبلی ( در صورت معتبر بودن)

– ارائه اصل یا تصویر صفحه اول گذرنامه

– تکمیل فرم درخواست ( فارسی و لاتین – تاریخ تولد لاتین باید به میلادی درج گردد)

قابل توجه متقاضیان دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی:

برای سفر به کشورهای کانادا، استرالیا، کشور های اروپایی و امارات متحده عربی همراه داشتن اصل گواهینامه رانندگی ملی همراه با گواهینامه رانندگی بین المللی الزامی می باشد.

توجه به این نکته الزامی است که مدارک تنها به شخص متقاضی یا بستگان درجه ۱ با ارائه اصل شناسنامه یا وکیل قانونی با ارائه اصل وکالت نامه و کارت شناسایی معتبر تحویل می گردد.

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری طلوع یاران دزفول بعنوان نماینده رسمی سازمان جهانگردی و اتومبیلرانی در شمال خوزستان این آمادگی را دارد تا در کمتر از یک ساعت بعد از تکمیل و ارائه مدارک لازم ،  گواهینامه بین المللی شما را آماده و تقدیم حضورتان نماید.

سفری آرام و بی خطر برایتان آرزومندیم
طلوع یاران